طرز پخت کیک شکلاتی با طعم عالی

آموزش آشپزی امروز ام را به طرز پخت کیک شکلاتی اختصاص میدم. اگر مناسبت خاصی دارید که میخواهید برای آن روز کیک بسازید  حتما کیک شلاتی که امروز به شما یاد میدم را بسازید چون خیلی خوشمزه وخوش طعم است. کیک شکلاتی همراه با تزیین و عکس و طرز تهیه

کیک شکلاتی همراه با تزیین و عکس و طرز تهیه

در میان انواع کیک ها ، کیک شکلاتی یکی از خوشمزه ترین و پرطرفدارترین کیک ها است . در این مقاله شما میتوانید با دستور و طرز تهیه یک نوع کیک شکلاتی ، تزیین کیکو عکس کیک شکلاتی آشنا شوید . امیدوارم از پخت و طعم این کیک شکلاتی لذت ببرید .

مواد لازم برای تهیه کیک شکلاتی

● آرد : 2 لیوان        ● شکر :1 لیوان       ● پودر کاکائو : 10 قاشق غذاخوری        ● کره : 100 گرم          ● شیر ولرم : 1/2 لیوان

● تخم مرغ : 4 عدد         ● شکلات تخته ای : 100 گرم      ● بکینگ پودر :1 قاشق چایخوری          ● نمک : 1/4 قاشق چایخوری

 

chocolatecake1chocolatecake2chocolatecake3

 طرز تهیه کیک شکلاتی 

دستور پخت کیک شکلاتی : برای تهیه کرم کیک شکلاتی ، شکلات تخته ای و کره را داخل کاسه ای بریزید و روی حرارت بخار آب قرار دهید تا آب شود سپس شکر و پودر کاکائو را اضافه و مخلوط کنید ، پس از مخلوط کردن مواد ، باید شیر ولرم را اضافه کنید ، کمی هم بزنید و از روی حرارت بخار آب بردارید و کناری قرار دهید تا مایه شکلاتی خنک شود.

برای تهیه مایه کیک شکلاتی تخم مرغ ها را داخل کاسه ای بشکنید و با همزن بزنید تا کف کند سپس مایه شکلاتی را به تخم مرغ های زده شده اضافه کنید و با همزن کمی بزنید و پس از اینکه مواد مخلوط شدند بکینگ پودر و نمک را اضافه کنید و مجدد بزنید تا مایه کیک یکدست شود.

پس از اینکه مایه کیک شکلاتی یکدست شد آرد را روی مایه کیک الک کنید و به آرامی با قاشق مخلوط کنید ، کم کم ارد را الک کنید و دورانی و در یک جهت هم بزنید تا مایه کیک آماده شود، پس از اتمام کار مایه کیک را داخل کاسه ای بریزید و روی آن را با پلاستیک بپوشانید و به مدت 2 ساعت در جای گرمی قرار دهید تا استراحت کند.

 ته قالب کیک کاغذ روغنی بیندازید و دیواره های قالب را نیز چرب کنید سپس مایه کیک شکلاتی را در قالب بریزید و داخل فری که از قبل با دمای 180 درجه سانتیگراد روشن کرده اید و گرم شده است به مدت 45 تا 60 دقیقه قرار دهید دمای فرها متفاوت میباشد و باید پس از 45 دقیقه کیک را بررسی کنید، خلال چوبی یا چاقویی را وارد کیک کنید و اگر تمیز بیرون آمد یعنی کیک شکلاتی پخته است .

پس از پخت کیک شکلاتی را از فر خارج کنید و کمی صبر کنید تا کیک خنک شود سپس کیک را از قالب خارج کنید و به 2 یا 3 لایه برش بزنید ، میان لایه های کیک را با خامه فرم گرفته یا سس شکلاتی یا خامه شکلاتی تزیین کنید .

تزیین کیک شکلاتی 

برای تزیین کیک شکلاتی می توانید از شکلات تخته ای خرد شده ، ترافل های رنگی ، خامه های فرم گرفته شکلاتی روی کیک استفاده کنید .

منبع: موفق باشی

/ 0 نظر / 251 بازدید